SPiCE GiRLS BOOK ♥

KAMARÁDKY ZE SEVERU: Povídání o Mel C a Mel B II.

6. března 2008 v 12:42 | Lilinka C
Melina touha po slávě zřejmě pramenila z dávných zážitků v dětství, kdy se chodila dívat na maminku do klubů. Jako starší už snila hlavně o divadle a tanci. Přestože si ve skupině Spice Girls vytvořila image fotbalové fanynky, za doby svých školních let byla úplně jiná. Na střední škole zastávala odpovědnou funkci dozoru a byla to pečlivá pilná dívenka zapálená pro balet, kterou tajně milovala spousta kluků.

KAMARÁDKY ZE SEVERU: Povídání o Mel C a Mel B

5. března 2008 v 21:57 | Lilinka C
Chris a Bob Herbertovi pokračovali v třídění videonahrávek z Dance Works a výběr se postupně zužoval. Několikahodinovou kazetu tak sestříhali na několik vystoupení a znovu se pustili do selekce se Shelley a Sarah. Pořád se vraceli ke dvěma Melaniím - Melanii Brown a Melanii Chisholm. Ačkoli se dívky diametrálně lišily jak vzhledem, tak schopnostmi, z obou čišela nesmírná síla osobnosti a jejich původ ze sever Anglie měl dát skupině různorodost.

SLEČNA BALETKA - Příběh Victorie Beckham VIII. část

5. března 2008 v 15:54 | Lilinka C
Victoria se opájela nadšením ze svého účinkování v Bertie, ale po prvním vítězství následovala řada odmítnutí. Nastoupila tvrdá realita. Dětské sny o hvězdné kariéře se rozplývaly. Prošla mnoha konkurzy, někdy se dostala i do užšího výběru, ale nemohla sehnat další práci. lhala o svém věku, výšce, zkušenostech v marné naději, že se jí podaří další průlom, ale nic nepomáhalo a Victorii začalo pomalu klesat sebevědomí. Snažila se tvářit drsně, ale v hlouby duše ji neúspěchy nesmírně trápily. Podařilo se jí sehnat alespoň práci v reklamě - propagovala účesy, účastnila se módních přehlídek a byla modelkou pro kosmetické firmy. Dokonce dostala práci u televizní stanice Sky Television při natáčení světového šampionátu v ragby. Jenže to všechno ani náhodou nepřipomínalo její sny o roli v jednom z muzikálů ve West Endu.

SLEČNA BALETKA - Příběh Victorie Beckham VII. část

5. března 2008 v 15:36 | Lilinka C
Ať už byl život v Laine jakkoli tvrdý, Victorii posílil a prospěl jí. Pokud totiž chtěla opravdu začít kariéru v nemilosrdném divadelním světě, potřebovala hodně síly. Učitelé v Laine ji chtěli připravit na časté pády, které si bude muset v průběhu počínající kariéry prožít. Aby dokázala čelit opakovaným odmítnutím, musela se obrnit a nasadit hroší kůži. Za ty tři roky, kdy byla daleko od všeho pohodlí rodného domu v Goff's Oak, Victoria skutečně dospěla.

SLEČNA BALETKA - Příběh Victorie Beckham VI. část

5. března 2008 v 13:20 | Lilinka C
Po krátkém období flirtování se Mark nakonec rozhodl sebrat veškerou odvahu, a pozvat Vicky na rande. Souhlasila a šli spolu do vinárny. Pro Victorii to byla jedna z prvních vážných schůzek, takže byla strašně nervózní - hlavně proto, že Mark byl o tolik starší. Kromě toho nebyla zvyklá pít a díky kombinaci nervozity s alkoholem se strašně opila. Než Mark stačil zaplatit její první bacardi s kolou, už ho měla v sobě. V průběhu večera se už jenom chichotala, ale Marka její dívčí nevinnost okouzlila.

SLEČNA BALETKA - Příběh Victorie Beckham V. část

5. března 2008 v 12:57 | Lilinka C
Za nějakou dobu se ukázalo, že tanec pro Victorii není jen hobby. Chtěla ho dělat profesionálně. Ve škole jsme měli i učitele se specializací na profesionální tanec a Victoria se nechala slyšet, že chce do divadla. Chtěla tančit ve velkých muzikálech v londýnském West Endu.

SLEČNA BALETKA - Příběh Victorie Beckham IV. část

4. března 2008 v 23:30 | Lilinka C
Tahle zkušenost vrhla nepříjemný stín na její zbývající roky školy a nadlouho Victorii ovlivnila. O mnoho let později, když začla vystupovat se Spice Girls, prozradila časopisu Sugar: "Nikdy jsem ve škole neměla moc kamarádů. Pokud jsem se něčím vyznačovala, tak nejmenší oblíbeností. Nesnášela jsem to. Nejvíc mi lezlo na mozek, že jsem nikdy žádné konflikty nevyvolávala. Vybrali si mě jako terč, protože jsem se ve škole hodně učila. Nepatřila jsem do party. Nikdy jsem nemluvila sprostě, takže jsem nebyla "správňácká". A taky jsem nebyla správňácká kvůli tomu, že jsem byla pilná a uměla se chovat.

SLEČNA BALETKA - Příběh Victorie Beckham III. část

4. března 2008 v 21:43 | Lilinka C
Dalším důvodem, proč jí v pubertě nebylo do smíchu, byly problémy se spolužáky. Jako malá chodila do místní školky a později do základy ráda a vystupovala v mnoha dětských představení. Mimo jeviště to byla tichá a stydlivá holčička, která plní své školní úkoly, ale jinak se drží stranou. Pár blízkých kamarádů by se našlo, ale nikdy nezapadla do party, která se scházela po vyučování, protože veškerý volný čas věnovala tancování. To ji přesto netrápilo, protože hodiny tance zbožňovala.

SLEČNA BALETKA - Příběh Victorie Beckham II. část

4. března 2008 v 21:26 | Lilinka C
Slečna baletka - příběh Victorie Beckham...
k fotečce: Jedna z mála fotek, kde se Vic směje ♥ a zároveň je to jedna z mých nejoblíbenějších foteček SPiCE GiRLS ♥
Taneční škola Jason Theatre School pořádala pravidelně každý rok besídku, veřejné vystoupení s názvem "Přijďte, pobavíme vás..". Šlo spíše o různorodou směs určenou rodičům vystupujících žáků a obyvatelům Broxbournu. Děti ze všech tříd vystupovaly se svými písničkami nebo tanečky jako sólisté, nebo ve skupinách. Victoria dostala svou první roli, která by se dala označit jako "hlavní", v devíti letech. Ten rok si děti na besídku nacvičily opravdu divadelní kousek - úryvek z pohádky "Císařovy nové šaty". Victoria hrála chlapečka, který při pohledu na nahého panovníka jako jediný křičí: "Císař je nahý!" Pro malou Vicky to byla velká chvíle. Paní Spriggs vzpomíná: "Role měla jenom pár řádků, ale bylo to její první vystoupení na naší škole. Nepamatuji se, že by byla nějak moc nervózní, ale vím, že byla hlavně nadšená. Na jeviště se těšila a vedla si moc dobře."
Od tohoto malého debutu Victoria pokračovala k větším rolím V jednom z dalších vystoupení stepovala ve dvojici s jinou holčičkou. Obě na sobě měly růžové baletní trikoty, rukavice a velké růžové motýlky. Na hlavu si posadily cylindry a v ruce držely hůlku. Ve dvanácti letech Victoria zvládla techniku nejrůznějších tanečních stylů a ve škole proslula jako výjimečný talent. Místní amatérská divadelní společnost si ji spolu s několika šťastnými vybrala do svých představení v Broxbournském městském divadle. Vystupovala v Čaroděj ze země Oz i v muzikálu Hello Dolly.
Na fotkách ze vzrušujících prvních zážitků mladé herečky se Victoria před fotoaparátem tváří zcela přirozeně a je jasné, že hezké oblečení a tanec přímo miluje. Existuje však jeden obrovský rozdíl mezi tou roztomilou holčičkou a kyselým výrazem holky, kterou si celý svět spojuje s Posh Spice - okouzlující úsměv. Když byla Victoria ještě malá, smála se často a zatím se netrápila svou širokou mezerou mezi předními zuby. Když ale přišlo dospívání, začala se za ni stydět. V pubertě se mnohem více pozorovala a postupně svůj úsměv zmenšovala. K nevinnému širokému úsměvu se už nevrátila. Dokonce ani tehdy, když si o několik let později nechala mezeru opravit. Nakonec si i na jevišti zvykla se neusmívat vůbec a tvářit se vážně. Podmračený výraz se v době slávy Spice Girls nakonec stal důležitou jejího image.
Všichni se smějí, kromě Vicky... (ta má jen mííírňoučký úsměv)

SLEČNA BALETKA - Příběh Victorie Beckham I. část

4. března 2008 v 20:58 | Lilinka C
SLEČNA BALETKA
Příběh Victorie
Victoria Adams procházela baletní průpravou již od dětství, takže bylo jasné, že své číslo v konkurzu okořenila troškou divadelního grifu. Narodila se 7. dubna 1975 a odmalička snila o hvězdné dráze. Ráda se předváděla, upoutávala na sebe pozornost, nebála se a klidně doma tančila svým rodičům a kamarádům. Tak strašně milovala tancování, že ji v osmi letech maminka dala do taneční školy. Tím splnila přání své holčičky.

PO STOPÁCH SPICE GIRLS - část V.

3. března 2008 v 19:47 | Lilinka C
PO STOPÁCH SPICE GIRLS - část V.
Úderem jedenácté začalo Chrisovo hledání budoucích stars v obrovské frontě dívek, zasněně čekajících na schodišti. Taneční sál byl zamluvený na šest a půl hodiny, takže ho čekal perný den. Dívky byly rozděleny do skupin po deseti a musely tancovat na skladbu "Stay" od Eternal, jako kdyby byly v nočním klubu. Chris chtěl vidět to, co je opravdu v nich, ne pečlivě naučená choreografie.

PO STOPÁCH SPICE GIRLS - část IV.

3. března 2008 v 19:17 | Lilinka C
PO STOPÁCH SPICE GIRLS - část IV.

první část

druhá část

třetí část

PO STOPÁCH SPICE GIRLS - část III.

3. března 2008 v 19:05 | Lilinka C
PO STOPÁCH SPICE GIRLS - část III.

první část

druhá část
Chic nebyl v hudebním světě žádný outsider. Dělal manažera úspěšným umělcům - například americké skupině Platters v padesátých letech a v sedmdesátých ženské skupině Three Degrees. Obojí převzal v době jejich ústupu ze slávy, ale pokaždé se mu podařilo prodloužit jejich závratný úspěch sérií turné po britských kabaretních scénách a vydělával tisíce prodejem desek s autogramy při koncertech.

PO STOPÁCH SPICE GIRLS - část II.

3. března 2008 v 18:41 | Lilinka C
PO STOPÁCH SPICE GIRLS - část II.
Toho dne byl nervózní i jeden muž - Chris Herbert. S nápadem uspořádat konkurz přišel on, a dělal si starosti, jestli bude úspěšný. Při pohledu na fronty mu spadl kámen ze srdce. Potřeboval jich jenom pět, a ty v tom početném davu určitě objeví...

PO STOPÁCH SPICE GIRLS - část I.

3. března 2008 v 18:21 | Lilinka C
PO STOPÁCH SPICE GIRLS - část I.
Dívky přijely časně ráno. Spousta z nich se potloukala po ulicích dlouho před půl desátou, kdy se taneční centrum Dance Works otevíralo. Čekání jim vůbec nevadilo, protože konkurz byl strašně důležitý, a nechtěly ho zmeškat ani za nic. Právě toho dne totiž měli z jejich řad vybrat členky nové, čistě dívčí popové skupiny.

Úvod do SPiCE WORLDU ♥

3. března 2008 v 16:04 | Lilinka C

Co vše tu najdeš?

3. března 2008 v 16:02 | Lilinka C
OBSAH

1. Po stopách Spice Girls

2. Slečna baletka - Příběh Victorie

3. Kamarádky ze severu - Povídání o dvou Melaniích

4. Obnažené ambice - příběh Geri

5. Pot a slzy

6. ... a do pětice "bejby" - příběh Emmy

7. Sen se naplňuje

8. Spice Power - Dívčí síla

9. Start na hvězdnou dráhu

10. Trefa do černého

Kopíruj jen se zdrojem, mám autorské právo!!!

SPiCE GiRLS BOOK ;)

3. března 2008 v 15:38 | Lilinka C
Mám takový nápad (doteď o něm věděla jen Meli), že sem přepíšu SPiCE GiRLS BOOK, co vy na to?

Doufám, že se vám bude líbit, protože já jí úplně žeru, takovejch informací jsem fakt nevěděla.. třeba to, že Vic = Slečna baletka ♥, že Geri neuměla moc zpívat ani tancovat, ale její charisma mluvilo za vše, proto byla přijata do skupiny... nebo to, že Geri s Mel B jsou skoro věčně na ostré nože..

Tak já jdu přepisovat ♥
 
 

Reklama